TOUR DE POLOGNE W JASTRZĘBIU-ZDROJU

Jastrzębie-Zdrój to jedno z miast, przez które przejedzie jeden z największych światowych wyścigów kolarskich – Tour de Pologne. Nasze miasto znajdzie się na trasie 3. etapu ze Stadionu Śląskiego do Zabrza, który odbędzie się 5 sierpnia br. W tym dniu w mieście obowiązywać będą ograniczenia w ruchu drogowym w obrębie trasy wyścigu.

W dniu 5 sierpnia, przez Jastrzębie-Zdrój przebiegać będzie część rozgrywanego etapu Wyścigu Kolarskiego , Tour De Pologne. Etap 3, którego start odbędzie się ze Stadionu Śląskiego w Chorzowie, przebiegać będzie prze Orzesze – Palowice – Szczejkowice – Żory – Jastrzębie-Zdrój – Połomię – Świerklany – Rybnik – Zabrze.

Uczestnicy wyścigu przejadą ulicą Pszczyńską od skrzyżowania z ulicą Orlą, a następnie Drogą Główną Południową, po czym zjadą w ulicę Połomską i pojadą w kierunku Połomii.

Z uwagi na zabezpieczenie przez policjantów jastrzębskiej komendy całości trasy, informujemy mieszkańców o wystąpieniu czasowych utrudnień ruchu w związku z przejazdem uczestników wyścigu. Utrudnień należy spodziewać się od godz. 16:00, a zamknięcie trasy przejazdu planowane jest od godziny 16.00 – 17:30, w zależności od przebiegu przejazdu. Planowany wjazd peletonu do naszego miasta przewidziany jest około 16.30, jednak uzależniony jest głównie od warunków atmosferycznych i średniego tempa jazdy kolarzy.

Policjanci jastrzębskiej drogówki apelują do kierowców, aby w miarę możliwości nie kierować się na ulicę Pszczyńską i obwodnicę miasta.

źródło: policja Jastrzębie