TYMCZASOWY ARESZT ORAZ POWIADOMIONY INSPEKTORAT SANITARNY O RAŻĄCYM NARUSZENIU ROZBOJARZA

TYMCZASOWY ARESZT ORAZ POWIADOMIONY INSPEKTORAT SANITARNY O RAŻĄCYM NARUSZENIU ROZBOJARZA

Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju, na wniosek policjantów i prokuratora, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania 37-latka podejrzanego dwukrotnie o rozbój. Mieszkaniec Jastrzębia przestępstwa dopuścili się w warunkach recydywy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Ponadto w okresie 3 – 5 kwietnia dopuszczał się rażącego naruszenia przepisów w zakresie przemieszczania się.

Jastrzębscy policjanci zatrzymali 37-latka, który w dniu 21 marca doprowadził 30-letniego mieszkańca Jastrzebia-Zdroju do stanu bezbronności, pobił go, groził niebezpiecznym przedmiotem oraz pozbawił wolności. Agresywny mężczyzna zabrał poszkodowanemu telefon, saszetkę z dokumentami, 3 komplety kluczy do trzech pojazdów, kluczy do domu, mieszkania i warsztatu.
W dniu 3 kwietnia ten sam 37-latek pozbawił wolności 19-latka, a następnie uderzał go po całym ciele. Poprzez grożenie przedmiotem przypominającym niebezpieczne narzędzie dokonał zaboru w celu przywłaszczenia tabletu, odtwarzacza mp3.
Mundurowi w trakcie pracy operacyjnej ustalili gdzie może ukrywać się mężczyzna. Zatrzymali go w jednym z mieszkań przy ulicy Poznańskiej.

Wczoraj, na wniosek policjantów i prokuratora, sąd zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.


37-latek w okresie 3-5 kwietnia 2020 roku w Jastrzębiu-Zdroju dopuszczał się rażącego naruszenia przepisów w zakresie przemieszczania się wynikającego z obowiązujących ograniczeń i obostrzeń. Informacja o tym, że do niego doszło, została przekazana do Powiatowego Inspektora Sanitarnego, który może w prowadzonym przez siebie postępowaniu ukarać taką osobę grzywną w wysokości do 30 000 zł.

źródło:jastrzebskapolicja

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *