Virtanen wzmocnił siłę ataku

Virtanen wzmocnił siłę ataku

Mikko Virtanen dołączył do JKH GKS Jastrzębie. 28-letni napastnik podpisał kontrakt z naszym klubem do końca obecnego sezonu. Urodzony w Jyvaskyla zawodnik jest czwartym Finem w ekipie trenera Roberta Kalabera, po Jesse Rohtli, Artemie Iossafovie i Henri Auvinenie. Virtanen wystąpi w dzisiejszym meczu Pucharu Polski przeciw Podhalu Nowy Targ.

Mikko Virtanen urodził się 29 czerwca 1991 roku i mierzy 182 cm wzrostu. Jest wychowankiem JYP Jyvaskyla, czyli triumfatora Ligi Mistrzów z sezonu 2017/2018. Ponadto jako junior Virtanen grał także w zespole Diskos Jyvaskyla. W fińskiej ekstraklasie (Liiga) zadebiutował w sezonie 2015/2016 w barwach JYP, rozgrywając w sumie 16 spotkań i zdobywając trzy bramki. Ponadto ma za sobą jeden mecz w Lidze Mistrzów w tymże sezonie.

Następnie Virtanen przeniósł się do występującego na zapleczu Liigi (Mestis) Hermesa Kokkola, w którego szeregach występował przez kolejne dwa sezony, zapisując na swoje konto w sumie niemal 60 punktów (przy czym 2/3 z nich to asysty; ogólnie w karierze napastnik rozegrał w Mestis ponad ćwierć tysiąca spotkań, notując ponad 130 punktów).

W sezonie 2018/2019 Mikko Virtanen zagrał w austriackim EC Bregenzerwald, który brał udział w rozgrywkach austriacko-włosko-słoweńskiej Ligi Alpejskiej, kończąc rozgrywki jako trzeci najlepszy strzelec swojego zespołu. W bieżącym sezonie Virtanen występował ponownie Diskos Jyvaskyla (obecnie D-Kiekko) oraz szwedzkim trzecioligowcu Kalmar HC.

Mikko, witamy w Jastrzębiu!

Tervetuloa Jastrzębieen!

Źródło: JKH GKS Jastrzębie

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.