Zaczynamy trzecią rundę

Nie opadły jeszcze emocje po dramatycznej porażce z Lotosem PKH Gdańsk, a hokeiści JKH GKS Jastrzębie już muszą szykować się do kolejnego starcia z trudnym rywalem. W najbliższy piątek o godz. 18:00 podopieczni Roberta Kalabera podejmą na Jastorze Energę Toruń, z którą zaledwie kilka dni temu rywalizowali na wyjeździe. Tym meczem rozpoczynamy trzecią rundę sezonu 2019/2020.

Zwycięstwo w „Grodzie Kopernika” 4:3 (1:1, 2:1, 1:1) po raz kolejny pokazało nam, że podopieczni Jurija Czucha potrafią sprawić kłopoty każdemu przeciwnikowi, a zajmowana przez nich dziewiąta lokata nie odzwierciedla potencjału tej drużyny. Wprawdzie nasz zespół zgarnął komplet punktów po golach Radosława Nalewajki, Patryka Matusika, Henricha Jabornika i Kamila Górnego, ale okupił ten sukces kontuzjami Jesse Rohtli, Artema Iossafova oraz strzelca pierwszej bramki. W efekcie całej trójki zabrakło we wtorek w starciu z Gdańskiem, który bez wątpienia na długo zapadnie nam w pamięć.

O ile w przypadku Rohtli niestety musimy liczyć się z długą przerwą, o tyle pozostali zawodnicy mają być do dyspozycji naszego sztabu trenerskiego, ale o tym, czy zagrają w piątek, zadecyduje „na ostatniej prostej” sam Robert Kalaber. Nie zmienia to jednak faktu, że plaga kontuzji w ofensywie musi martwić, ponieważ wiąże się zarówno z zawężeniem pola manewru, jak i większym zmęczeniem ze strony pozostałych graczy, na których spoczywa ciężar gry. Warto przy tym pamiętać, że nasz szkoleniowiec nie boi się stawiać w takiej sytuacji na młodzież, czego dowodem było pojawienie się we wtorek w czwartej piątce urodzonego w 2001 roku Marcina Płachetki.

Zapraszamy wszystkich kibiców na Jastor i liczymy, że tym bardziej wspomożecie nasz zespół w tym trudnym momencie. Nie trzeba dodawać, że głośno dopingujący fani potrafią dodać skrzydeł drużynie!

Bilety on-line na www.bilety.jkh.pl.

Źródło: JKH GKS Jastrzębie

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *