[ZAPOWIEDŹ] Puszcza Niepołomice - GKS Jastrzębie

Po 70 dniach zawodnicy GKS-u Jastrzębie wracają na ligowe boiska! W pierwszym meczu nowego sezonu zmierzymy się na wyjeździe z Puszczą Niepołomice.

Nasi sobotni rywale w okresie przygotowawczym rozegrali 10 meczów sparingowych. Trzy z nich wygrali, zanotowali jeden remis i ponieśli 6 porażek przy bilansie bramkowym 13-17. Jak w każdym zespole, także i w Puszczy doszło do ruchów kadrowych, jednak nie na dużą skalę. Zespół opuścili Miłosz Mleczko, Bartosz Przybysz i Jakub Zagórski, a w ich miejsce zostało zakontraktowanych 6 nowych graczy. Są to bramkarze Mateusz Górski i Karol Niemczycki, pomocnicy Jakub Serafin i Maksymilian Sitek oraz napastnicy Jose Embalo i Mykyta Wowczenko. Trenerem Puszczy niezmiennie, od prawie 4 lat (co jest najlepszym wynikiem w lidze), jest Tomasz Tułacz.

GKS Jastrzębie może się pochwalić dużo lepszym bilansem jeśli chodzi o mecze w trakcie obozu przygotowawczego. Z siedmiu meczów aż 5 wygraliśmy, 1 zremisowaliśmy i 1 przegraliśmy (bilans bramkowy 14-7). Nowymi twarzami w naszym zespole, które być może w sobotni wieczór doczekają się debiutu, są Mariusz Pawełek, Michał Bojdys, Daniel Liszka, Łukasz Norkowski i Łukasz Gajda. W zielono-czarno-żółtych barwach nie zobaczymy z kolei Huberta Gostomskiego, Kacpra Kawuli, Piotra Pacholskiego, Macieja Spychały, Krzysztofa Gancarczyka i Łukasza Krakowczyka.

Dla Puszczy sezon 2019/2020 będzie trzecim z rzędu na zapleczu ekstraklasy. W minionym sezonie zajęli oni 9. miejsce, co jest najlepszym wynikiem w historii klubu. Dla GKS-u Jastrzębie Puszcza jest bardzo niewygodnym rywalem. W sezonie 2018/2019 zespół ten dwukrotnie pokonał ekipę Jarosława Skrobacza, dwukrotnie 2:0. Ostatni raz z Puszczą zmierzyliśmy się 3 lipca podczas obozu przygotowawczego w Kamieniu. Wówczas wygraliśmy 2:0 po golach Kamila Adamka i Farida Alego. Nie mamy nic przeciwko, aby ten wynik powtórzyć w sobotę i rozpocząć sezon od zdobycia trzech punktów!

Kurs w Fortunie na to, że GKS Jastrzębie wygra, wynosi 2.98.

  1. kolejka Fortuna 1 Ligi
    Puszcza Niepołomice – GKS Jastrzębie
    Sobota, 27 lipca, godz. 19:00, Stadion Miejski w Niepołomicach

Wszystkie spotkania Fortuna 1 Ligi możesz obstawiać na efortuna.pl.

„Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.”

KUP KARNET LUB BILET NA GKS TYCHY

>>>www.bilety.gksjastrzębie.com <<<

Źródło: GKS Jastrzębie