Złota gwiazdka dla Akademii!

Akademia Piłkarska GKS 1962 Jastrzębie otrzymała złoty certyfikat Polskiego Związku Piłki Nożnej!

694 szkółki piłkarskie otrzymały Certyfikaty PZPN na jednym z trzech poziomów: złotym, srebrnym lub brązowym.

Program Certyfikacji to innowacyjny projekt mający za zadanie podniesienie jakości szkolenia w szkółkach piłkarskich na terenie całej Polski. W jego pierwszej edycji do Polskiego Związku Piłki Nożnej wpłynęło 1197 formularzy zgłoszeniowych. Ostatecznie wszystkie wymagania formalno-prawne spełniły 694 podmioty i to właśnie im na mocy decyzji Komisji Weryfikacyjnej oraz Komisji Odwoławczej ds. Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich zostały przyznane certyfikaty, które obowiązywać będą do 30 czerwca 2021 roku.

  • Spełniliśmy wszystkie wymagania formalno-prawne, począwszy od dokumentacji po system szkolenia, włączając w to na przykład sprzęt potrzebny do treningów. Ta certyfikacja pokazuje, że nasza Akademia zmierza w dobrym kierunku, ale też z pewnością motywuje do tego, aby się jeszcze bardziej rozwijać. Teraz będziemy weryfikowani pod wieloma kątami, co będzie wymagało od nas jeszcze więcej pracy – powiedział dyrektor naszej Akademii, Grzegorz Łukasik.

Najwięcej certyfikatów przyznano w województwie śląskim – 85. Wśród nich 48 jest brązowych, 19 srebrnych, a 18 złotych. W tej ostatniej kategorii lepsza od Śląska jest wyłącznie Małopolska, gdzie najcenniejszą z gwiazdek może poszczycić się aż 25 szkółek.

Źródło: GKS Jastrzębie

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.