Zwycięski karny Rohtli

Zwycięski karny Rohtli

W pierwszym meczu piątej rundy spotkań hokeiści JKH GKS Jastrzębie pokonali na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec. Do rozstrzygnięcia pojedynku potrzebne były jednak rzuty karne, w związku czym na Jastor trafiły tylko dwa punkty. „Tylko”, ponieważ jastrzębianie mieli sporo dogodnych okazji do zakończenia meczu w regulaminowym czasie gry.

W całym wtorkowym starciu nasz zespół miał dwukrotną przewagę w strzałach na bramkę rywala, ale między sosnowieckimi słupkami bardzo dobrze spisywał się Michał Czernik. Co więcej, to gospodarze otworzyli wynik, gdy w 30. minucie po ładnej indywidualnej akcji Ondreja Raszkę pokonał Damian Tyczyński. Na szczęście – mimo heroicznej postawy Czernika – nasi hokeiści zdołali odpowiedzieć przed końcem drugiej odsłony trafieniem Henricha Jabornika.

Na początku trzeciej tercji podopieczni Roberta Kalabera powinni byli rozstrzygnąć ten pojedynek, ale nie wykorzystali podwójnej przewagi. Wydawało się jednak, że ta sytuacja nie będzie miała większego wpływu na końcowy wynik, bowiem w 48. minucie Maciej Urbanowicz zachował najwięcej zimnej krwi pod bramką Zagłębia i uzyskał prowadzenie dla naszego zespołu. W kolejnych minutach goście mieli co najmniej kilka okazji do dobicia rywala, jednak nie potrafili ich wykończyć. To zemściło się na sto sekund przed syreną szczęśliwym golem Michała Bernackiego.

Remis po trzech tercjach, a następnie po dogrywce oznaczał, że trzeci punkt musi zostać rozstrzygnięty w karnych. Tu zadecydowało jedyne trafienie wracającego do gry po długiej ekstraligowej przerwie Jesse Rohtli, który zapewnił jastrzębianom zwycięstwo.

Teraz jednak poprzeczka wędruje mocno w górę. W piątek o godz. 18:00 czekają nas wspaniale zapowiadające się derby z GKS Tychy. Już teraz zapraszamy wszystkich kibiców na to pasjonujące spotkanie!

21 stycznia 2020, Sosnowiec, 19:00
Zagłębie Sosnowiec – JKH GKS Jastrzębie 2:3 k. (0:0, 1:1, 1:1, d. 0:0, k. 0:1)
1:0 Tyczyński (Citok, Stoklasa) 29:48
1:1 Jabornik (Iossafov, Rohtla) 37:23
1:2 Urbanowicz (Wróbel, Jass) 47:58
2:2 Bernacki (Khoperia, Sikora) 58:18
2:3 Rohtla 65:00 (decydujący rzut karny)

Zagłębie Sosnowiec: Czernik – Kaluza, Kovalenko, Nahunko, Tyczyński, Stoklasa – Khoperia, Cunik, Kozłowski, Blanik, Citok – Podsiadło, Charousek, Bernacki, Dubinin, Jarosz – Działo, Horzelski, Piotrowski, Sikora, Jaskólski.

JKH GKS Jastrzębie: Raszka – Matusik, Górny, Urbanowicz, Paś, Wałęga – Jabornik, Kostek, Kasperlik, Rohtla, Iossafov – Auvinen, Jass, R. Nalewajka, Jarosz, Virtanen – Gimiński, Michałowski, Ł. Nalewajka, Wróbel, Pelaczyk.

Źródło: JKH GKS Jastrzębie

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.