Przedwyborcze przymiarki, czyli marketing polityczny Anny Hetman

200-125 300-115 200-105 200-310 640-911 300-075 300-320 300-360 642-998 QV_DEVELOPER_01 400-101 700-501 117-201 70-696 700-505 600-199

Czy Anna Hetman prezydent Jastrzębia-Zdroju przygotowuje się już do wyborów samorządowych? Oficjalnie nie. Jednak pewne fakty wskazują, że tak może być. Od pewnego czasu uważni obserwatorzy miejskiego zaścianka politycznego obserwują ruchy, które wskazują, że szczególne miejsce na tym polu mają odegrać media i tzw. piar zarówno biały jak i czarny.

Od początku swojego urzędowania Anna Hetman szczególną, a zdaniem wielu mieszkańców, przesadną uwagę kierowała na działalność miejskiej propagandy, czyli wydziału promocji. Można by rzecz, że propaganda stała się jej oczkiem w głowie, przy dużo mniejszym zainteresowaniu innymi obszarami działalności samorządu. To w tym wydziale dochodziło do różnego rodzaju reorganizacji i zmian kadrowych. Wystarczy wspomnieć, że za urzędowania Anny Hetman wydział odpowiedzialny za miejską propagandę miał już trzech naczelników. Podczas pierwszej reorganizacji fotel stracił naczelnik obsadzony jeszcze przez poprzednika Anny Hetman na rzecz, jak się nieoficjalnie mówi, szkolnego kolegi prezydenckiej asystentki Anny Hetman. Ten nie zagrzał długa miejsca, bo wiosną tego roku nastąpiła kolejna rekonstrukcja wydziału propagandy. Naczelnikiem począwszy od marca 2016 r. został Rafał Guzowski. Nowy naczelnik, co zaskakuje, nie ma żadnego doświadczenia w pracy w administracji publicznej, gdzie znajomość różnego rodzaju procedur jest niezbędna. W przeszłości pracował jako dziennikarz, marketingowiec i piarowiec. Czyżby te kwalifikacje były najistotniejsze w wydziale promocji? I czy efekty pracy nowego naczelnika mają służyć promocji miasta, czy politycznego wizerunku Anny Hetman?

Ostatnie z pytań postawione zostało nie przypadkowo. Od lipca 2016 r. w wydziale odpowiedzialnym za propagandę zatrudniono kolejną osobę. Nie warto byłoby zwracać na to uwagi, gdyby nie jedne szczegół, a właściwie dwa. Osoba ta jest jeszcze studentem. Interesujący jest jednak kierunek studiów, na który uczęszcza nowy nabytek Anny Hetman. Otóż osoba ta studiuje na dość rzadkim kierunku, a mianowicie marketing polityczny. Do jej zadań należy między innymi redagowanie artykułów w miejskim miesięczniku „Jastrząb” i mediach społecznościowych Urzędu Miasta. Urząd Miasta dokonując rekrutacji nie zamieścił publicznej oferty o naborze na to stanowisko. Tu rodzą się kolejne pytania. Czy i na co naszemu miastu potrzebny jest marketing polityczny? Kogo lub co ma reklamować nowy pracownik Anny Hetman? Czy zostanie wykorzystany w czasie zbliżającej się kampanii wyborczej, podczas której trudno czasem odróżnić treści wyborcze redagowane przez urzędującego prezydenta, od przekazów promujących magistrat? Pytając wprost, czy osoby te, staną się nieformalnymi członkami sztabu wyborczego Anny Hetman pobierającymi uposażenie z kasy podatnika? To się okaże. Niemniej pytamy o to już teraz dmuchając na zimne, chociaż do wyborów jeszcze daleko.

I jeszcze ostatnia sprawa, która wykracza poza sferę samorządu, a dotyczy portalu internetowego pozostającego w rękach rodziny Hetman. Mamy tu na myśli portal jastrzebieonline.pl. Właścicielem portalu jest syn Anny Hetman. Portal w ostatnich dwóch latach wydawany był w wersji minimalistycznej i niektórzy spodziewali się jego rychłego upadku. Nie zamieszczano na nim zbyt dużo artykułów. Jednak od października nastąpiło pewne ożywienie. Wiąże się ono z zatrudnieniem znanej lokalnie dziennikarki Katarzyny Barczyńskiej, która przez wiele lat pracowała w redakcji portalu internetowego i gazety „Jasnet”. Dziennikarka ta słynie z jednej strony z nieukrywanej niechęci do opozycji, a z drugiej strony bezkrytycznej sympatii do przegranej w ostatnich wyborach parlamentarnych Platformy Obywatelskiej i wywodzącej się z tego środowiska prezydent Anny Hetman.

W ostatnim miesiącu daje się zaobserwować wysyp tendencyjnych artykułów uderzających w przedstawicieli miejskiej opozycji, a jednocześnie jednostronnie opisujących poczynania prezydenta miasta. Szczytem elementarnego braku przyzwoitości był artykuł, w którym powtórzono wyssane z palca przez prezesa jednej z spółdzielni mieszkaniowej absurdalne zarzuty kierowane wobec jastrzębskich posłów i wiceprzewodniczącego rady miasta. Publikacja nastąpiła w czasie, gdy prokuratura jednoznacznie oceniła ten materiał i nie dopatrzyła się w powielanych przez syna Anny Hetman pomówieniach naruszenia prawa. Postawa taka jest nie tylko brakiem przyzwoitości, ale przede wszystkim świadczy o słabym warsztacie redaktorów portalu. Redaktor – autor tekstu, bliższych danych nie znamy, bo ten pod swoim tekstem nawet się nie podpisał, zachował się, jak to się potoczne określa, jak hiena dziennikarska. Powtórzył karalne, zdaniem prawników pomówienia wysnute przez człowieka, o którym wiadomo, że pozostaje w poważnym sporze z ofiarami swojej wybujałej fantazji, nawet nie próbując się z obmawianymi skontaktować. Dla odmiany portal wydawany przez syna Anny Hetman zawsze unikał publikacji wyroków, które rozstrzygały spór na korzyść pomawianego przez prezesa spółdzielni radnego. Oczywiście domyślamy się, że w sytuacji, gdyby te wyroki było niekorzystne dla opozycyjnego radnego, portal zrelacjonowałby je z nieukrywaną radością. Przypomina mi to osobiście działalność wydawniczą pewnej gazety, której sprzedaż stale maleje, a redagowanej przez Adama Michnika.

Powyższe świadczy, w mojej ocenie, że środowisko Anny Hetman, a być może ona sama, przygotowuje się do twardej kampanii opartej na atakach o niskich standardach. Sam portal ma stwarzać w tej grze wrażenie wydawnictwa niezależnego. Co o tym świadczy? Przede wszystkim to, że w stopce redakcyjnej nie podaje się nazwiska redaktora naczelnego. Inaczej nieświadomi czytelnicy zorientowaliby się, że portal prowadzi osoba blisko spokrewniona z prezydentem. Tym samym mit niezależności upadłby natychmiast.

Jakub Nowaczek

41 comments

 1. ela

  Tylko się wdzięczy na tych festynach. Kobieta wzięłaby się za robotę.

 2. Daremny trud Pani prezydent. Absolutnie, nie ma szans na kolejne cztery lata.
  Dla dobra Miasta i Jego Mieszkańców powinna już teraz zrezygnować z tego stołka. Szkoda naszych podatków na jej i ich wypłaty!!!

 3. Pani Hetman, NIC ani NIKT już nie pomoże!
  Nie pomogą Jej RODZINNE i POWIĘKSZONE MEDIA!!
  Nie pomogą nawet WIELKIE dziesiątki pracowników przyjętych JUŻ!!!
  Nie pomoże nawet lila, ani róż,
  bo Hetmonowa, jest na straconej pozycji JUŻ!!!

 4. Bardzo dobry artykuł i odzwierciedla całą prawdę!
  Pani prezydent nie ma pojęcia o zarządzaniu Miastem. Promuję się i wdzięczy za nasze podatki! Kolejne stracone cztery lata dla rozwoju miasta!!! Chce zabłysnąć, ale brak talentu! Nie panuje nad pracownikami UM. Zatrudnia kogo chce i za ile chce. Kultura pracy i jakość usług beznadziejna! Marnuje nasze podatki!!! Młodzież wyjeżdża w poszukiwaniu pracy lub studiów, nawet Jej synalki. Miasto emerytów, na czele z nią!!!

 5. Ewa lach

  W Żorach Socha się uaktywnił jak 2 lata nigdzie go nie widziano tak teraz nie odpuszcza pokazuje się wszędzie

 6. Tak, pani Hetman przygotowuje się do twardej kampanii wyborczej. Na pewno się rozczaruje bo bardzo dużo pracowników na nią nie zagłosuję. Nigdy więcej żaden nauczyciel nie powinien startować na prezydenta ani nawet na radnego!!!

 7. Romek

  redaktorka czy „reduktorka” poziom taki jak i prezydent i syna dobrało się bractwo -jeszcze weycherta brakuje

 8. Oj chciałaby, chciała, chcę wręcz pragnie być prezydentem przez kolejną kadencję! Dlatego otacza się mediami. Hetmanowa przyjęła do urzędu byłego redaktorka Rafała G. i bardzo dziwną osobę do robienia zdjęć.
  Krytyka Mieszkańców powstrzymała Panią Prezydent od zmian na stanowiskach zastępców. Zwiększyła bezpodstawnie zatrudnienie w magistracie.
  Szkoda kolejnej zmarnowanej kadencji na rozwój miasta! Hetmanowa niech wraca skąd przyszła, oby jak najszybciej!!!

 9. lorek

  Za poprzednika, którego wypieprzyła wszystko działało jak w zegarku. A teraz proszę popatrzeć – strona internetowa leży, gazeta miejska leży, relacje miedzyludzkie leżą. Zarówno w wydziale od sportu, jak i w informacji wszystko legło w gruzach. Ciekawe co by się stało, jakby zostawił starego naczelnika.

 10. Mieszkanka

  W tym mieście mogłoby się wiele dziać, niestety wszystko jest winą rady miasta, która wszystko blokuje… Nic dziwnego PiS i jego zagrania są skandaliczne. To smutne, że mieszkańcy nie widzą, kto blokuje rozwój miasta.

 11. Hetmanowa przymiarki robi na bieżąco. Przyjęła już do UM około 100 osób z nadzieją, że uczyni w przyszłości z nich urzędników. Urzędnicy od kilku miesięcy na polecenie pani prezydent rozpisują szczegółową każdą minutę pracy. zapewne jest to pomysł nieudolnego sekretarza miasta! Co wpisuje naczelnik Rafał i Agatę wychodząc na przerwy papierosiane kilkanaście razy w ciągu dnia?

 12. Hetmanowa szykuje się do startu w kolejnych wyborach. Stawia na media więc przyjęła Rafała a jej synuś Kaśkę z portalu Jasnet. Synalek broni jej jak lew.

 13. Wiadomo, że nie nadaje się na to stanowisko!!!! Lecz Anka H. myśli,. że jest naj…… Uprawia marketing polityczny i będzie startować w kolejnych wyborach jako znawca. Już przyjęła do UM około 100 pracowników, którzzy zatrudnią w przyszłości obecnych urzędników. Jednak pracownicy nie będą na nią głosować!

 14. Wspaniały artykuł i jego tytuł. Pani Hetman nie zdaje sobie sprawy, że jest cieniasem i szykuje się do startu w kolejnych wyborach. Otuchy dodają jej dwulicowi ludzie z jej otoczenia i liczą na stołki. Nawet zacny z jej stowarzyszenia chce teraz załapać się na wielkie stanowisko w urzędzie. Na bieżąco tworzy gabinet cieni, tzn.”cieniasów”. Niestety, nie ma żadnych szans na kolejny wybór. Jej rezygnację w tej chwili Mieszkańcy przyjęliby na stojącą z oklaskami. Dlaczego siedzi i szkodzi Miastu? Notowania PO maleją a jej są żadne!!

 15. Pani Hetman,,jej wydział propagandy, redaktorzy mediów na czele z synusiem nic nie zdziałają i ta pani już nigdy nie będzie już prezydentem. W ogóle nie zaszkodzi opozycji chociażby wszyscy stanęli na głowie. Na wielką uwagę w mieście zasługuje PiS. W skali Kraju PiS zrobiło więcej przez rok niż PO przez osiem lat urzędolenia. Należy mieć nadzieję, że PiS ujawni każdą aferę PO, a winni tego bałaganu poniosą należne konsekwencje karne.

 16. Hetmanowa w ogóle nie dba o rozwój miasta. Dba tylko o własną promocję i własne cztery literki o swojej rodzinki. Każdy, kto może ucieka z tego miasta. Opuściła nas zdolna młodzież w poszukiwaniu pracy. Ostatnia nawet wyjechali jej synowie. Ile Miasto obecnie liczy Mieszkańców???

 17. Pani prezydent przez dwa lata nie zrobiła nic dobrego dla tego Miasta. Marnuje nasze podatki! Ciągle lansuje, baluje i promuje się się za nasze podatki! Dlaczego szkodzi Miastu i Jego Mieszkańcom? Czy ona nie rozumie,że nie nadaje się na prezydenta? Dlaczego ciągle przyjmuje zbędnych ludzi do urzędu i zwiększa koszty utrzymania całej rzeszy niekompetentnych pracowników? Po co jej w urzędzie redaktorzy? Czy nie widzi ile miejsc pracy powstało w Żorach czy nawet w Pawłowicach? Nigdy więcej żadnego nauczyciela na fotel prezydenta Miasta!!!

 18. Minął półmetek prezydentury, a Pani Hetman NIC nie zrobiła nic dobrego dla tego Miasta. Marnuje nasze podatki! Ciągle lansuje, baluje i promuje się się za nasze podatki! Dlaczego szkodzi Miastu i Jego Mieszkańcom? Czy ona nie rozumie,że nie nadaje się na prezydenta? Dlaczego bez przerwy zwiększa zatrudnienie w urzędzie? Dlaczego zwiększa koszty utrzymania całej rzeszy niekompetentnych pracowników? Po co jej w urzędzie redaktorzy? Czy nie widzi ile miejsc pracy powstało w Żorach lub nawet w Gminie Pawłowice? Nigdy więcej żadnego nauczyciela na fotel prezydenta Miasta oraz na radnego!!

 19. Mieszkanka

  Do @baca : co zrobiło PiS? Zadłużenie? Niezadowolenie młodych mieszkańców? Ekshumacje za nasze pieniądze? PiS to banda złodziei która cofa nas do średniowiecza. Nie przestrzegają konstytucji, najważniejszy jest Kościół i Smoleńsk. Żałosne to jest jak ludzie dają się manipulowac pisowi i ich beznadziejnym działaniom.
  W Jastrzębiu największą przeszkodą w działaniach Hetman jest PiS. Wszystko blokuje a jak dojdzie do władzy po trupach to wszystkie sprawy które obecnej prezydentowej zablokowali wprowadzi. Spójrzcie obiektywnie w końcu! PiS blokuje bo chce pokazać jaka prezydentowa jest zła. Kobieta ma pomysły jak wyciągnąć to miasto z bagna a PiS doprowadza wszystko do ruiny!

 20. Też miieszkam w tym mieście

  @ Mieszkanka
  Największą przeszkodą w działaniach Hetman jest PIS? Coś się Tobie, Hetmanowej i jej Platformie pomyliło. W każdym mieście władzą jest rada miasta albo gminy. Rządzi rada miasta. Prezydent lub burmistrz jest od wykonywania uchwał rady miasta. Ale w Jastrzebiu to Hetman chciałaby rządzić, a rada miasta ma być tylko od naciskania guzików. Jeżeli ma takie dobre pomysły to niech przekona do nich większość radnych, a nie tylko sześciu POwców. To radni są przedstawicielami mieszkańców i powtórzę, że prezydent ma wykonywać ich polecenia, a nie na odwrót. Taki mamy ustrój w polskich samorządach. Jeżeli Hetmanowej marzyła się w mieście władza absolutna to mogła dobrać odpowiednich ludzi na kandydatów do rady miasta, na tyle godnych, żeby mieszkańcy na nich zagłosowali. A ona powsadzała karierowiczów na których wyborcy się wcześniej poznali i nie zamierzali drugi raz na nich głosować.

 21. Ziutek

  Zacznijmy od tego że PiS zawsze będzie blokował wszystko co Hetman będzie chciała wprowadzić. To może i chamskie i głupie ale normalne. Przecież PiS nie pozwoli by ktoś z innej partii spełnił jakąś obietnicę bo w innym przypadku ich partia nie miałaby racji bytu. W przyszłym wyborach by ludzie na nich nie zagłosowali. Nie dziwie się że PiS jest w opozycji (choć ma większość w radzie razem z koalicjantami). Jednak najeżdżanie na Hetman że chce coś robić jest dziecinne. Skoro ludzie ją wybrali to trzeba ten wybór uszanować i dać jej wprowadzać jakieś zmiany. Po to kandydaci mieli swój program wyborczy. Zarzucanie że Hetman prowadzi kampanie jest śmieszne po prostu. A kto jak nie PiS prowadzi własną kampanię chociaz za pośrednictwem takich artykułów jak ten? To jest czysta hipokryzja.

 22. JN @ Ziutek

  Artykuł nie ma na celu prowadzenia agitacji na rzecz któregoś ugrupowania. Każdy ma prawo prowadzić kampanię jak mu się podoba. Artykuł dotyczy czegoś innego. Wykorzystywania pracowników UM do kampanii. Oby do tego nie doszło. Druga rzecz wykorzystywania portalu. W tym nie ma nic nagannego, tylko należy uczciwie powiedzieć kto jest redaktorem portalu. Oznaczenie redaktora naczelnego jest wymogiem prawnym. Nawet jest przewidziana za to kara. W przypadku portalu Hetmanów tego się nie robi. Dlaczego? Czyżby chodziło o to, żeby portal uchodził za niezależny?

 23. Mieszkanka

  do @Ziutek – święte słowa. Nic dodać nic ująć. Nie wszyscy rozumieją mechanizmów politycznych, bo są ograniczeni w swoim myśleniu o partii, którą wyznają.

 24. Kamila

  Szkoda, że nikt nie widzi jak Pan Prezydent Janecki wykorzystywał swoich pracowników w kampanii, ile osób z rodziny i jego bliskich znajomych otrzymało pracę w urzędzie za jego kadencji. Te osoby nadal pracują i mają ból, ze kolejne osoby od nich w obecne kadencji mogoły otrzymać pracę. Szukanie dziury w całym i na siłę wytykanie absurdalnych spraw.
  To przykre, że wiele osób mówi, by mówić, neguje wszystko mimo, że nie ma zielonego pojęcia. Dziennikarze zawsze będą w wydziałach promocji.
  powiem coś jeszcze. PREZYDENT MUSI WSPÓŁGRAĆ Z RADĄ MIASTA. Jeśli tam istnieje wieczne spięcie w mieście nic się nie zmieni. Spójrzcie w końcu bardziej OBIEKTYWNIE, a nie przez pryzmat upodobań partyjnych.

 25. Do Mieszkanka

  Dobrze mówisz. Nie rozumiem tylko dlaczego jesteś ograniczona w swoim myśleniu o partii, którą wyznajesz jak mniemam wspólnie z Hetmanową. I dlaczego nie starasz się zrozumieć mechanizmów politycznych. A mechanizmy te są takie, że to rada miasta uchwala, a prezydent musi to wykonać. W żadnym wypadku nie na odwrót.

 26. Marek

  Kamila. Dlaczego zatem ty patrzysz przez pryzmat upodobań partyjnych. Gdyby Hetmanowa chciała współgrać z radą miasta to nie powołałaby kolegi z PO na zastępcą prezydenta, a kogoś z opozycji. Ona jednak wolała swojaka. Co do Janeckiego. Masz rację. Dlatego przegrał i już go nie ma. Niech Hetmanowa robi to samo, to też jej za 2 lata nie będzie.

 27. Pani Hetman, przez te dwa lata przyjęła do pracy więcej osób do pracy w Urzędzie Miasta niż Pan Janecki przez 12. lat. Piszesz brednie, cytuję: „PREZYDENT MUSI WSPÓŁPRACOWAĆ Z RADĄ MIASTA”. Prawidłowa wypowiedz powinna brzmieć: Rada Miasta jest organem uchwałodawczym, a prezydent organem wykonawczym. To Hetmanowa uprawia politykę, a nie robi to co należy do jej zadań. Po co jej to stowarzyszenie w skład, którego wchodzi trzech radnych z PO. Nie zwalaj winy na PiS, bo to całkowita wina PO i pani prezydent. Potrafią tylko krytykować niczym ci w Warszawce.

 28. czytelniczka

  TAK, TO SĄ przedwyborcze przymiarki, czyli marketing polityczny Anny Hetman za nasze podatki. Kobitka robi wszystko żeby zabłysnąć wszędzie, w swoim świerszczyku zwanym „Jastrząb” opłacanym z naszych podatków, a nawet w mediach syna

 29. Widać, że powiększa się gabinet cieni PO i zaczynają nieudolnie ujadać. Jak to cienie nie mają pojęcia jaka jest rola rady miasta. Nadal nie rozumiej, że prezydent jest jedynie organem wykonawczym rady miasta. To rada miasta kontroluje działalność prezydenta miasta, a nigdy odwrotnie. Gabinet cieni pani Hetman jest duży i czeka kolejka na stołki wicków oraz inne dobrze opłacane stanowiska jak doradcy i asystenci. Należy podkreślić, że PO ma aż trzech radnych i wszyscy są rządni władzy.

 30. W ramach przedwyborczych przymiarek, czyli marketingu politycznego Anny Hetman
  pracownicy Urzędu Miasta od kilku miesięcy przelewają na papier rozkład czynności wykonywanej w każdej minucie dnia pracy. Czy chce obecnych urzędników zastąpić pracownikami – swojakami, których przyjęła za swojego panowania – już około 100 osób. Co wpisują Agata i naczelnik Rafał stojąc bez przerwy z papierosami pod budynkiem Urzędu Miasta?

 31. Pani Hetman nie robi kompletnie nic co należy do obowiązków prezydenta miasta. Przedwyborcze przymiarki, czyli marketing polityczny Anny Hetman polega na balangowaniu za nasze podatki. Owszem, myśli jak z rodzinnego psychologa, którego zatrudniła na stanowisku swojego doradcy i w przedszkolu – zrobić dyrektora przedszkola lub nawet szkółki. Będzie wspaniale gdy oboje wrócą do tej swojej szkółki na Szkolną.

 32. Koziołowa

  Prezydent nie chce współpracować z radą? A przepraszam bardzo kto jak nie prezydent Hetman dała radnym możliwość pisania do gazety Jastrząb (bo raczej nie Janecki). I co zrobili radni? Obsmarowali prezydentową w artykułach. To jak srać do własnego gniazda. Pisać jakieś oczerniające artykuły w miejskiej gazecie? Trochę powagi i kultury. Radni sami pokazali kto tu chce z kim współpracować a kto nie…
  A co do „stołków” to jakby prezydent dałby „wiceprezydenta” osobie z opozycji? Może Matusiakowi? Żeby mącik wszystkim w głowach, mieszał i sabotował? Zresztą stanowisko ma Buda z SLD i miał Żmudziński z NIM (czy wtedy prawica jakaś tam). To chyba świadczy o tym że jednak prezydent próbowała współpracowąć. A że Pan mecenas się obraził i poszedł to jego wybór. Teraz słyszę od ludzi jak psioczy na Hetmanową tuląc się do boku Matusiaka, którego jeszcze przed kampanią tak oczerniał (i wice wersa).

 33. Kozioł

  Koziołowa. Chyba żartujesz. Buda i Żmudziński to nie była opozycja. To koalicjanci Hetmanowej. Koalicję zawiązali przed drugą turą wyborów. Nie pamiętasz? Opozycja to Wspólnota i PIS. Oczywiście, że Hetmanowa nie umie współpracować, jeżeli opuścili ją nawet „swojacy” jak Żmudziński, Piekarski, a ostatnio nawet Świderski. Oczywiście każdy kulturalnie tłumaczy, że ma lepsze zajęcie, niż „doradzanie” pani prezydent. Ba, nawet „obraziło” się na nią całe SLD poza Budą. Wszyscy radni SLD są przeciw niej czyli Piechoczek, Filipowicz i Siwiec. To wszystko świadczy o „umiejętności współpracy” Hetmanowej z ludźmi. Biedna ta Hetmanowa. Ona jedyna taka układna, chce dobrze, tylko inni są źli i się na nią poobrażali i nie chcą u niej pracować. Czy do niej dotrze kiedyś, że nie chcą z nią współpracować, bo jest miernym prezydentem i nikt nie chce własnym nazwiskiem firmować jej wątpliwych pomysłów jak choćby darmowa komunikacja. Ostatnio to już pobiła szczyt głupoty udając zdziwienie, że za bezpłatne przejazdy musi ktoś zapłacić. Ktoś czyli nasze miasto. To może niech zacznie od bezpłatnego transportu w skali mikro i niech jej mąż zacznie wozić pasażerów za darmo.

 34. Koziołowa

  Cos ci sie w głowie namieszało… Buda i Żmudzińskie byli kontrkandydatami Hetman w wyborach. „Koalicjantami” stali się dopiero kiedy przegrali a więc wynika z tego jasno że można dojść do porozumienia ponad podziałami…

 35. Kozioł

  Koziołowa. A może się tobie namieszało w głowie. Przecież piszę, że koalicja Hetman-Buda-Żmudziński została zawiązana przed drugą turą. Szerzej koalicja PO-SLD-NPW. I co zostało z tej koalicji? Jedynie Buda, czyli pionek bez zaplecza, bo nawet radni z SLD podziękowali jej za współpracę. Hetmanowa nie jest zdolna do współpracy ze swoimi koalicjantami, z którymi zrobiła dil polityczny, a co dopiero z opozycją.

 36. QuraaQ

  Znałem. Lubiłem. Czas przeszły.
  Pani Anna świetnie gotuje, jednak podobnie jak wiele innych okłamanych* kobiet, opuściła swe domowe zacisze i rozpoczęła karierę. W bliżej nieznanych mi okolicznościach związała się z platformą obwatlską (ta nazwa do dziś nie przechodzi mi przez gardło). Pacynka perfekcyjna – naiwna, nikomu nieznana, dobrze się prezentująca i co najważniejsze – nie posiadająca wiedzy na temat polityki.

  Wybory samorządowe 2010 okazały się świetną okazją do wypromowania pacynki. Zapewne już wówczas – wyleniały i odstraszający potencjalnego wyborcę – Gadowski planował wprowadzić ją do UM Jastrzębia-Zdroju, a sam mandat sejmiku miał być tylko poligonem doświadczalnym przyszłej pani prezydent.

  Nastąpiła era lansu, lansu i o lansie nie można byłoby tu nie wspomnieć. Po 4 latach lansu nadeszły kolejne wybory samorządowe.
  Niewielu było takich, którzy chcieli zweryfikować dotychczasowe dokonania „mocnego pionka”, większość stanowił tłum mieszkańców niezadowolonych ze zbyt zachowawczej polityki prezydenta Mariana Janeckiego.

  Tak więc zamiast polityki jako takiej mamy teraz lans.

  *) tym kłamstwem jest feminizm – stworzony, pielęgnowany i finansowany przez Rockefellera tylko w jednym celu – aby kobiety również płaciły podatki.

 37. SJZ - Zdrój

  Tej Pani już dziękujemy !!!
  Rozczarowany Zdrój !!!!!!!

 38. Pan Gadowski liczył, że też załapie się u UM. Z ledwością załapał się na mandat poselski. Mamy nadzieję, że to jego ostatnia kadencja. Pragnie żeby Anka H. dalej prezydentowała to on załapie się na wielki stołek w wodociągach. Mam jednak szansę na zasiłek dla bezrobotnych.

 39. Należy mieć nadzieję, że w kolejnych wyborach wystartuje osoba kompetentna na stanowisko prezydenta miasta. Nigdy więcej żadnych nauczycieli, dyrektorów ani logopedek jak Hetmanowa czy jej poprzednik!!!! Miała to być „mocna figura” z PO. Wszyscy SAME CIENIASY!!!!

 40. B.G.P

  Nie tylko Zdrój jest rozczarowany postawą tej pani !!
  B.G.P – my tej pani też już dziękujemy – na obiecanki już się nikt nie da nabrać !!!!!

 41. ciekawski

  a może ktoś w końcu prześwietli ten portal i osoby, które za nim stoją? z informacji zdobytych z internetu wynika, że to pisowcy! nic dziwnego, że chcą zrobić z Hetmanowej najgorszą.

Leave a comment