Oświadczenie organizatora

Na 10. odcinku specjalnym Rajdu Śląska, w miejscowości Suszec (powiat pszczyński), doszło do wypadku z udziałem załogi numer 1, w którym poszkodowanych zostało dwóch kibiców.

Samochód załogi numer 1 potrącił dwie osoby przy niewielkiej prędkości. Na miejscu błyskawicznie pojawiły się służby ratunkowe zabezpieczające trasę i udzieliły wszelkiej niezbędnej pomocy poszkodowanym, którzy są przytomni, a ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Jak podaje tvn 24

Do groźnego incydentu doszło na 10. odcinku specjalnym Rajdu Śląska, ostatniej rundy mistrzostw Polski. Załoga Zbigniew Gabryś – Artur Natkaniec wypadła z trasy, w wyniku czego obrażeń doznały dwie osoby, które obserwowały przejazd stojąc w niebezpiecznym miejscu. Do wypadku doszło w miejscowości Suszec (powiat pszczyński) tuż przed metą 10. OS-u. Jadący Fordem Fiestą Gabryś nie wyhamował przed wejściem w trudny zakręt. Odcinek został przerwany i odwołany.
Jak ustalił reporter TVN24, poszkodowane zostały dwie dziewczynki: 11-latka i 5-latka. Obie stały za taśmą, przy końcu długiego prostego odcinka drogi, tuż przy 90-stopniowym zakręcie. Według nieoficjalnych informacji starsza z poszkodowanych doznała obrażeń brzucha i ud, pięciolatka ma potłuczenia. Jedna z nich wciąż jest na obserwacji, jedna już opuściła szpital. (http://www.tvn24.pl)

Fot: Policja Cieszyn

Brak komentarzy.

Leave a comment