Ruch Narodowy Okręg Rybnicki-oświadczenie

200-125 300-115 200-105 200-310 640-911 300-075 300-320 300-360 642-998 QV_DEVELOPER_01 400-101 700-501 117-201 70-696 700-505 600-199

W załączniku przesyłamy oświadczenie w sprawie wydarzeń w Wodzisławiu, oraz artykułu w jastrzebieonline.pl , w który  w sposób nierzetelny jesteśmy łączeni  z tymi wydarzeniami. Prosimy  o publikacje.

 

Treść Oświadczenia

Oświadczenie Zarządu Ruchu Narodowego-Rybnik w sprawie wydarzeń w Wodzisławiu Śląskim, oraz łączeniu nas przez media i niektóre organizacje z tymi wydarzeniami.
Postanowiliśmy zabrać oficjalny głos w sprawie haniebnych wydarzeń jakie miały miejsce w Wodzisławiu Śląskim. Ponieważ miało to miejsce na terenie działania naszego Koła Ruchu Narodowego. Ponadto do zabrania głosu w tej sprawie, skłoniło nas dziwne oświadczenie Jednostki Strzeleckiej z Jastrzębia, sugerujące jakiś nasz związek z ludźmi świętującymi urodziny Hitlera w wodzisławskim lesie. Na początku chcemy oficjalnie oświadczyć, że żaden członek Ruchu Narodowego nie był obecny w trakcie tej groteskowej uroczystości. Nie było tam również prezesa okręgu śląskiego RN Jacka Lanusznego, który stał się głównym obiektem ataku mediów i  służb. Jego członkostwo w stowarzyszeniu Duma i Nowoczesność również nie ma tu nic do rzeczy.
To co działo się w Wodzisławiu nie było organizowane przez żadną organizacje. Przypisywanie głupoty niektórych członków całemu stowarzyszeniu jest w naszym mniemaniu niepoważne. Tym bardziej dziwi nas fakt, że Jednostka Strzelecka wydała oświadczenie, które sugeruje jakoby to RN  był organizatorem tego wydarzenia, bądź bronił osób w nim biorących. Jesteśmy również oburzeni, że portal jastrzebieonline.pl w sposób nieobiektywny i nierzetelny, połączył te oświadczenie z artykułem o rzekomo rodzącym się faszyzmie. Przytoczone w nim komentarze nauczycieli świadczą tylko o tym, że nie mają oni pojęcia skąd bierze się agresja u nastolatków. Najłatwiej  więc rzucić hasłem faszyzm i przypisać winę komuś innemu. Apelujemy o rzetelność do jastrzębskich dziennikarzy i stanowczo sprzeciwiamy się szukaniu taniej sensacji kosztem Ruchu Narodowego i jego działaczy.
Zarząd Ruchu Narodowego-Rybnik
Tadeusz Maron
Rafał Tyc
Sandra Wojno
Adam Kurpas
Grzegorz Fryc

 

Brak komentarzy.

Leave a comment