Najlepsi matematycy w mieście

Królowa nauk, za jaką nie bez powodu uważa się matematykę znowu dała o sobie znać. To ona – nauka niełatwa, ale właśnie, dlatego piękna, każdego roku łączy młodzież jastrzębskich szkół, którzy mają na jej temat wiele do powiedzenia. 12 kwietnia na uroczystej gali królowa nauk – matematyka zgromadziła w murach Zespołu Szkół nr 6 swoich wybrańców: jastrzębskich maturzystów i ich młodszych kolegów.

Ci pierwsi rywalizowali ze sobą 7 marca w tej szkole uczestnicząc w VIII Miejskim Matematycznym Maratonie Maturzystów Jastrzębia – Zdroju. Nie przypadkowo w nazwie konkursu znalazło się słowo „maraton”. Każda drużyna miała do rozwiązania 160 zadań i mogła zdobyć 280 punktów, zmagania trwały 4 godziny.
Najlepszymi spośród 8 drużyn jastrzębskich szkół okazali się:

I miejsce ( 265 pkt )– Sandra Chodura, Paweł Marcinowski, Jakub Zając (drużyna reprezentująca liceum z Zespołu Szkół nr 1)

II miejsce ( 262 pkt ) –Przemysław Chodór, Konrad Rzepka Adrian Winkler (drużyna reprezentująca technikum z Zespołu Szkół nr 6)

III miejsce ( 197 pkt ) – Sylwia Molitor, Hanna Podeszwa, Milena Zdrojewka (drużyna reprezentująca liceum z Zespołu Szkół nr 6)

Wyróżnienie (186 pkt ) otrzymała drużyna reprezentująca liceum z Zespołu Szkół nr 5 w składzie Aleksandra Cichoń, Hanna Gadowska, Hanna Zajdel.

Ale to nie wszystko, co działo się w Zespole Szkół nr 6. Młodsi koledzy uczestniczyli w finale XV Miejskiego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Jastrzębia – Zdroju.
Konkurs przebiegał w dwóch etapach: szkolnym (16 lutego 2018 roku) i miejskim – finał 12 kwietnia br. Do etapu miejskiego zakwalifikowało się 16 uczniów ze szkół – ZS 1, ZS 2, ZS 3, ZS 5, ZSMS.
Uczniowie, którzy zmierzyli się z zawiłościami matematycznymi mieli do rozwiązania 8 zadań otwartych o podwyższonym stopniu trudności i można było zdobyć 27 punktów).

Laureatami konkursu zostali:
I miejsce (20 pkt )– Radosław Matuszczyk z Zespołu Szkół nr 6

II miejsce (16 pkt ) – Paweł Adamczyk z Zespołu Szkół nr 1

III miejsce (15 pkt ) – Krzysztof Gozdek z Zespołu Szkół nr 1

Wyróżnienia (14 pkt) otrzymał Jakub Szymański z Zespołu Szkół nr 6

Szczegóły można zobaczyć na stronie projektu:

http://rozkodujmy.zs6sobieski.edu.pl/aktualnosci

Wszystkim gratuluję i życzę dalszego pasjonowana się matematyką
doradca metodyczny matematyki Ewa Szatkowska

 

Brak komentarzy.

Leave a comment