půjčka 3500 pujcka na svatbu online pujcka bez doložení príjmu Chotěboř male pujcky nezamestnanym

Czwarty raz z Cracovią

Po raz czwarty w historii play-off naszej rodzimej ligi hokeja na lodzie zmierzą się ze sobą zawodnicy JKH GKS Jastrzębie i Cracovii. Trzy wcześniejsze konfrontacje zakończyły się zwycięstwem drużyny z Krakowa.

Ostatnia miała miejsce sześć lat temu. W sezonie 2012/2013 w finale spotkały się druga i czwarta drużyna w tabeli. Zaciętą serię wygrały niżej notowane Pasy 4:3. Krakowianie prowadzili już 3:0 (3:2, 2:1, 4:1), jednak podopieczni Jirziego Reznara w czwartym meczu przełamali rywala (5:4) i wygrali kolejne dwa mecze (5:0, 3:2). W decydującym siódmym spotkaniu Pasy zwyciężyły na Jastorze 6:2. Trzy gole zdobył wtedy Leszek Laszkiewicz. Z obecnego składu JKH jedynie Tomasz Kulas i Maciej Sulka pamiętają finałową serię z Cracovią.

Drugi raz jastrzębianie i krakowianie w decydującej fazie rozgrywek o mistrzostwo Polski zmierzyli się ze sobą dwa lata wcześniej (sezon 2010/11). Wówczas w półfinale play-off zdecydowanie lepsi okazali się zwycięzcy sezonu zasadniczego. Hokeiści Cracovii wygrali cała serię 3:1 (8:1, 1:2k., 2:1, 6:1). Ciekawostką jest, że w bramce Pasów zmiennikiem Rafała Radziszewskiego był wówczas Ondrej Raszka. W składzie JKH za to znajdziemy Rafała Bernackiego, Tomasza Kulasa i Radka Nalewajke.

Pierwsza historyczna rywalizacja obydwu drużyn w play-off miała miejsce w sezonie 2008/2009. Jastrzębianie trafili jako siódma drużyna sezonu zasadniczego na drugą w tabeli Cracovię. Beniaminkiem rozgrywek przegrał z wyżej notowanym rywalem ćwierćfinałową serię 0:3 (0:2, 2:4, 1:4). Z obecnego jastrzębskiego teamu w protokole zawodów zapisali się Rafał Bernacki i Tomasz Kulas.

Nasi hokeiści już w piątek o godz. 18:45 rozpoczną czwartą wojnę hokejową z Cracovią. Trzy razy przegrali. Czy tym razem przełamią Pasy? Kibicu nie bądź obojętny, przyjdź na Jastor i pomóż dopingiem naszym hokeistom. Zapraszamy na mecze.

Bilety na pierwsze mecze ćwierćfinału można kupować online poprzez naszą stronę internetową: https://bilety.jkh.pl/. Dzisiaj rusza też sprzedaż tradycyjnych biletów, które będzie można kupić w biurze klubu w godzinach od 8:00 do 14:00 (również w dniu meczu).

Źródło: JKH GKS Jastrzębie

Komentarze są wyłączone.