Kolejne punkty

200-125 300-115 200-105 200-310 640-911 300-075 300-320 300-360 642-998 QV_DEVELOPER_01 400-101 700-501 117-201 70-696 700-505 600-199

Drugi mecz i drugie w tym roku zwycięstwo. Tym razem jastrzębianie pokonali Orlika Opole, który mimo wąskiego składu i kłopotów finansowych postawił gospodarzom twarde warunki. Ostatecznie JKH wygrał 4:1, a kolejny mecz jastrzębianie zagrają w niedzielę, gdy zmierzą się w Oświęcimiu z Unią.

W premierowej odsłonie na tafli nic wielkiego się nie wydarzyło. Jastrzębianie dyktowali warunki gry, ale nie miało to odzwierciedlenia w wyniku. Miłym gestem w stronę Orlika Opole popisali się za to kibice JKH. Na barierce zawisł transparent: „Orlik Opole trzymaj się!!!”, a jastrzębscy sympatycy kilkukrotnie powtórzyli okrzyk o takiej samej treści.

Po przerwie kibice w końcu doczekali się goli. Jako pierwszy w 23. minucie na listę strzelców wpisał się Tomasz Kominek, który dał prowadzenie gospodarzom. Jeśli ktoś myślał, że worek z bramkami się rozwiązał, był w wielkim błędzie. Trzy minuty po golu Tomasza Kominka był bowiem remis. Sytuację sam na sam z Ondrejem Raszką na gola zamienił Oskar Rzekanowski i mecz zaczął się od nowa.

Zanim obydwie ekipy udały się ponownie do szatni, jastrzębianie znów prowadzili. Dziesięć sekund przed końcem drugiej tercji do siatki trafił Peter Fabusz i to pomimo gry w osłabieniu. W trzeciej tercji trafiali tylko hokeiści JKH, a wynik zmienił się dwukrotnie. Na 3:1 trafił Kamil Wróbel, a trzy minuty przed końcem wynik na 4:1 dla JKH GKS ustalił sam kapitan, Radosław Nalewajka. Kolejny mecz ekipa znad czeskiej granicy rozegra w niedzielę, gdy uda się do Oświęcimia na mecz z Unią.

PHL – 34. kolejka – 04/01/2019 (piątek) – Jastrzębie-Zdrój – godz. 18:00
JKH GKS JASTRZĘBIE – PGE ORLIK OPOLE 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

1:0 – 22:41 – Tomasz Kominek – Artiom Dubinin, Jan Homer
1:1 – 25:42 – Oskar Rzekanowski
2:1 – 39:50 – Peter Fabusz (4/5)
3:1 – 44:16 – Kamil Wróbel – Vladimir Lukaczik, Łukasz Nalewajka
4:1 – 57:20 – Radosław Nalewajka – Tobiasz Bigos, Maciej Sulka

JKH GKS Jastrzębie: Raszka (Prokop) – Homer, Lukaczik, Wróbel, Fabusz, Paś – Kubesz, Sulka, Kominek, Dubinin, R. Nalewajka – Chorążyczewski, Gimiński, Ł. Nalewajka, Kulas, Nahunko – Radzieńciak, Bigos, Świerski, Jarosz, Pelaczyk.

PGE Orlik Opole: Nobis (Robaszkiewicz) – Wojdyła, Kostek, Skrodziuk, Rzekanowski, Gorzycki – Bychawski, Gawlik, Wołkow, Szydło, Svitac – Miettinen, Sznotala, Obrał, Kandziuba.

Kary: 6:2 / Strzały: 47:19 / Widzów: 500.
Sędziowali: Zbigniew Wolas (sędzia główny) oraz Rafał Noworyta, Szymon Urbańczyk (liniowi).
Trenerzy: Robert Kalaber (JKH GKS Jastrzębie) – Jacek Szopiński (PGE Orlik Opole).

Źródło: JKH GKS Jastrzębie