Pastuszak i Chochulski w kadrze pierwszego zespołu

Przemysław Pastuszak i Dawid Chochulski podpisali profesjonalne kontrakty z GKS-em Jastrzębie i zostali włączeni do kadry pierwszego zespołu, z którym będą się przygotowywać do rundy wiosennej.

Przemysław Pastuszak (rocznik 2001) od kilku miesięcy brał udział w zajęciach treningowych pierwszego zespołu, a pod koniec listopada dołączył do niego także Dawid Chochulski (rocznik 2002). Obaj zawodnicy wystąpili w meczu sparingowym przeciwko Gwarkowi Tarnowskie Góry, który został rozegrany 8 grudnia poprzedniego roku.

W tym sezonie Przemysław Pastuszak, którego nominalną pozycją jest środek obrony, rozegrał 15 spotkań (wszystkie w pełnym wymiarze czasowym) w zespole juniorów, występującej w I lidze wojewódzkiej A1, w których zdobył 7 bramek. Wystąpił też w trzech meczach Pucharu Polski podokręgu Rybnik, zdobywając jednego gola. Ostatecznie bilans Przemka w tym sezonie to 1620 rozegranych minut i 8 zdobytych bramek.

Dawid Chochulski, którego nominalną pozycją jest defensywny pomocnik, podobnie jak Pastuszak, wystąpił w 15 meczach zespołu A1 Junior (1305 minut), trzech meczach Pucharu Polski (270 minut, 1 gol) oraz w jednym meczu ligowym ligi B1 Junior Młodszy (65 minut, 1 gol), co składa się na ogólny bilans 1640 rozegranych minut i dwóch zdobytych bramek.

– Dołączamy dwóch juniorów do kadry pierwszego zespołu. Są to zawodnicy, którzy przez dwa lata będą jeszcze młodzieżowcami, więc bardziej patrzymy pod kątem przyszłości. Na dzień dzisiejszy są jednak pełnoprawnymi członkami kadry pierwszego zespołu. Mam nadzieję, że pogodzą szkołę z obowiązkami sportowymi, bo są to chłopcy, którzy podchodzą do tego bardzo poważnie i chcą coś osiągnąć, a na takich nam najbardziej zależy. Jeśli chodzi o umiejętności, to przed nimi sporo pracy, ale są tego świadomi i jeżeli będą robić wszystko w tym kierunku, to mają szansę, a czy ją wykorzystają, to się okaże – mówi o Pastuszaku i Chochulskim trener Jarosław Skrobacz.

– Jakimś rozwiązaniem byłoby wypożyczenie Przemka i Dawida, żeby mieli możliwość regularnej gry w piłce seniorskiej. Oczywiście czym wyżej, tym lepiej, ale nic na siłę. Dla nich na pewno samo to, że wejdą w nasz cykl i reżim treningowy, będą z nami na obozie, będą codziennie, czasami po dwa razy na dzień, trenować, będzie olbrzymim przeskokiem. Na początku mogą wyglądać trochę słabiej, ale jeśli się dostosują i będą bardzo chcieli, to mają ku temu szansę, żeby się rozwijać.

Ponadto kontrakty z GKS-em Jastrzębie podpisało także sześciu innych juniorów: Daniel Gryman, Filip Łukasik, Andrzej Kłoda, Jakub Janusz, Krystian Kaczmarczyk i Daniel Szymczak.

Źródło: GKS Jastrzębie

Komentarze są wyłączone.