43 Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego w Jastrzębiu-Zdroju

200-125 300-115 200-105 200-310 640-911 300-075 300-320 300-360 642-998 QV_DEVELOPER_01 400-101 700-501 117-201 70-696 700-505 600-199

43 Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego w kategoriach młodzieżowych o Puchar Prezydenta Jastrzębia-Zdroju. Tradycyjnie już w Jastrzębiu-Zdroju nowy sezon tenisa stołowego zaczyna się tym międzynarodowym turniejem, który jastrzębscy działacze organizują nieprzerwanie od 43 lat. Tradycyjnie też honorowy patronat nad zawodami obejmuje aktualny Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój.

W tym roku po raz pierwszy honorowym patronatem mogła poszczycić się mgr Anna Hetman, zwyciężczyni ubiegłorocznych wyborów samorządowych.
W pierwszym dniu, dwudniowych zmagań, rozegrano turnieje drużynowe. W młodziczkach doszło do sporej sensacji, gdyż wygrała drużyna JKTS Jastrzębie-Zdrój /Kałużny Laura, Pustelnik Kamila /, która pokonała min. kombinowaną drużynę JKTS Jastrzębie-Zdrój / UKS GOKiS Kąty Wrocławskie, złożoną z Anny Kubiak /indywidualnej wicemistrzyni Polski żaczek / i Zuzanny Gałka / mistrzyni Polski żaczek w grach podwójnych /. To naprawdę bardzo duża niespodzianka tym bardziej, że Kamila Pustelnik miniony sezon zakończyła na dalekim miejscu rankingowym. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna w składzie: Tomczak Weronika, Tkocz Julia, złożona odpowiednio z zawodniczek JKTS-u i UKTS Sokół Orzesze.

W młodzikach uzyskano następujące wyniki: 1. UKS Huragan Sosnowiec / Lilien Aleksander, Ziętara Ksawery /, 2. MKS Jedynka Pszów / Lasota Marcin, Marciniec Krzysztof /, 3. MOSiR Łaziska Górne / Szatny Łukasz, Szola Daniel /.

W kadetkach bardzo dobrze zagrały Potempa Roksana i Sztwiertnia Ilona, zawodniczki JKTS Jastrzębie-Zdrój i LKS Lesznianka Leszna Górna, które przeciwniczkom nie dały żadnych szans. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna JKTS-u Jastrzębie-Zdrój / Kałużny Laura, Pustelnik Kamila /, a na trzecim kombinowana drużyna JKTS / UKS GOKiS Kąty Wrocławskie / Kubiak Anna, Gałka Zuzanna /.

W kadetach niepodzielnie rządzili zawodnicy z Pszowa. Pierwsze miejsce przypadło MUKS Jedynce Pszów / Borek Kamil, Kowol Marek /, drugie MUKS Jedynka Pszów / Lasota Marcin, Marciniec Krzysztof /, trzecie ex eqo KS Borowa Wieś / Kochańczyk Łukasz, Brxąkalik Rafał /, LZS Victoria Chróścice / Kolacha Konrad, Malecha Maciej /, 5. LKS Lesznianka Leszna Górna / Ostachowski Piotr, Wiecheć Adrian /, 7. Fundacja Talent Cieszyn / Toman Michał, Rucki Patryk /.

W juniorkach niepokonanymi okazały się zawodniczki MKS Czechowice-Dziedzice / Kapek Patrycja, Graboń Magdalena /. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna JKTS-u i UKS Huragan Sosnowiec / Guzdek Natalia, Zygadło Martyna /. Trzecie miejsce zajęły ex eqo drużyny : JKTS Jastrzębie-Zdrój i LKS Lesznianka Leszna Górna / Potempa Roksana, Sztwiertnia Ilona /, JKTS / UKS GOKiS Kąty Wrocławskie / Kubiak Anna, Gałka Zuzanna /.
W juniorach wygrała drużyna KS Naprzód Borucin / Grela Paweł, Załuski Jakub /, drugim był zespół LZS Victoria Chróścice / Połoszczański Dawid, Malecha Maciej /, a na trzecim miejscu ex eqo : KS Borowa Wieś / Kochańczyk Łukasz, Brxąkalik Rafał /, MUKS Jedynka Pszów / Borek Kamil, Kowol Marek /. Piąte miejsce zajęły drużyny: Fundacja Talent Cieszyn / Toman Michał, Rucki Patryk /, LKS Lesznianka Leszna Górna / UKTS Sokół Orzesze / Dziembała Dawid, Mrozik Dawid /, Fundacja Talent Cieszyn / Toman Michał, Rucki Patryk /, zaś siódme : JKTS Jastrzębie-Zdrój / Łuczka Jakub, Dolbicki Przemysław /..

Wynik turnieju indywidualnego:
Gry pojedyncze młodziczek: 1. Sztwiertnia Ilona / LKS Lesznianka Leszna Górna /, 2.Tomczak Weronika / JKTS Jastrzębie-Zdrój /, 3-4. Kubiak Anna /JKTS /, Gałka Zuzanna / UKS GOKiS Kąty Wrocławskie /.

Gry podwójne młodziczek: 1. Kubiak Anna-Gałka Zuzanna, 2. Tomczak Weronika-Tkocz Julia, 3-4. Sztwiertnia Ilona, Kulas Anna / UKTS Sokół Orzesze /, Kałużny Laura, Pustelnik Kamila.

Gry pojedyncze młodzików: 1. Lilien Aleksander / UKS Huragan Sosnowiec /, 2.Marciniec Krzysztof / MUKS Jedynka Pszów /, 3-4. Lasota Marcin / MUKS Jedynka Pszów /, Ziętara Ksawery / UKS Huragan Sosnowiec /, 5. Ostachowski Piotr / LKS Lesznianka Leszna Górna /.

Gry podwójne młodzików: 1. Lilien Aleksander – Ziętara Ksawery / UKS Huragan Sosnowiec /, 2. Szaatny Łukasz – Szola Dawid / MOSiR Łaziska Górne /, 3-4. Lasota Marcin – Marciniec Krzysztof / MUKS Jedynka Pszów /, Piątek Adam / UKTS Sokół Orzesze / – Ostachowski Piotr / LKS Lesznianka :Leszna Górna /.

Gry mieszane młodzików: 1. Kubiak Anna / JKTS / – Lilien Aleksander / UKS Huragan Sosnowiec /, 2. Tomczak Weronika / JKTS / – Ziętara Ksawery / UKS Huragan Sosnowiec /, 3-4. Kałużny Laura / JKTS / – Szola Dawid / MOSiR Łaziska Górne /, Sztwiertnia Ilona – Ostachowski Piotr / LKS Lesznianka Leszna Górna /.

Gry pojedyncze kadetek: 1. Paszek Agata / MOKSiR Zawadzkie /, 2.Graboń Magdalena / MKS Czechowice-Dziedzice /, 3-4. Sztwiertnia Ilona / LKS Lesznianka /, Kubiak Anna / JKTS /, 5. Potempa Roksana / JKTS /.

Gry podwójne kadetek: 1. Paszek Agata – Potempa Roksana.

Gry pojedyncze kadetów: 1. Kowol Marek / MUKS Jedynka Pszów /, 2. Lasota Marcin / MUKS Jedynka Pszów /, 3-4. Radło Szymon / MKS Skarbek Tarnowskie Góry /, Ostachowski Piotr / LKS Lesznianka Leszna Górna /.

Gry podwójne kadetów: 1. Pawłowski Krzysztof – Woźniak Jakub / UKTS Sokół Orzesze /, 2. Lilien Aleksander / UKS Huragan Sosnowiec / – Radło Szymon / MKS Skarbek Tarnowskie Góry /, 3-4. Kowol Marek – Borek Kamil / MUKS Jedynka Pszów /, Kolacha Konrad, Malecha Maciej / LZS Victoria Chróścice /.

Gry mieszane kadetów: 1. Paszek Agata / MOKSiR Zawadzkie / – Woźniak Jakub / UKTS Sokół Orzesze /, 2. Graboń Magdalena / MKS Czechowice-Dziedzice / – Pawłowski Krzysztof / Sokół Orzesze /, 3-4. Potempa Roksana / JKTS / – Radło Szymon / MKS Skarbek Tarnowski Góry /, Kulas Anna – Piątek Adam / UKTS Sokół Orzesze /.

Gry pojedyncze juniorek: 1. Paszek Agata / MOKSiR Zawadzkie /, 2. Hetnał Sandra / LITS Jedność Żywiec /, 3-4.Pyciarz Klaudia / MOSM Tychy /, Graboń Magdalena / MKS Czechowice-Dziedzice /.

Gry podwójne juniorek: 1. Hetnał Sandra / LITS Jedność Żywiec / – Graboń Magdalena / MKS Czechowice-Dziedzice /.

Gry pojedyncze juniorów: 1. Siwiec Michał / LITS Jedność Żywiec /, 2. Połoszczański Dawid / LZS Victoria Chróścice /, 3-4. Dziembała Dawid / LKS Lesznianka Leszna Górna /, Malecha Maciej / LZS Victoria Chróścice /.

Gry podwójne juniorów: 1. Siwiec Michał / LITS Jedność Żywiec / – Mrozik Dawid / UKTS Sokół Orzesze /, 2. Połoszczański Dawid – Malecha Maciej / LZS Victoria Chróścice /, 3. Dziembała Dawid / LKS Lesznianka Leszna Górna / – Toman Michał / Fundacja Talent Cieszyn /.

Gry mieszane juniorów: 1. Paszek Agata / MOKSiR Zawadzkie / – Połoszczański Dawid / LZS Victoria Chróścice /, 2. Hetnał Sandra – Siwiec Michał / LITS Jedność Żywiec /, 3-4. Graboń Magdalena / MKS Czechowice-Dziedzice / – Radło Szymon / MKS Skarbek Tarnowski Góry /, Kałużny Laura – Łuczka Jakub / JKTS Jastrzębie-Zdrój /.

Roman Fajkus

zapraszamy do FotoRelacji

Brak komentarzy.

Leave a comment