Zapowiedź Garbarnia Kraków – GKS Jastrzębie

Zapowiedź Garbarnia Kraków – GKS Jastrzębie

W niedzielne popołudnie zmierzymy się na Stadionie Miejskim w Krakowie z Garbarnią Kraków. Meczem tym zakończymy serię trzech wyjazdów z rzędu.

Garbarnia, podobnie jak GKS Jastrzębie, jest beniaminkiem Fortuna 1 ligi. Radzi sobie jednak znacznie gorzej i zajmuje aktualnie ostatnie, osiemnaste miejsce w ligowej tabeli, tracąc do bezpiecznego miejsca już osiem punktów. Po słabym początku sezonu pracę we wrześniu stracił trener Mirosław Hajdo, którego zastąpił Bogusław Pietrzak, ale nie odmienił gry Garbarni.

Na chwilę obecną Garbarnia ma najwięcej porażek w lidze, najwięcej straconych bramek, najmniej strzelonych (obok Chrobrego Głogów) i najgorszy bilans w meczach domowych. Krakowianie nie grają jednak na swoim obiekcie, a na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana, gdzie na co dzień ekstraklasowe spotkania rozgrywa Wisła Kraków.

Garbarnia jest jednak zespołem, z którym naszym piłkarzom gra się bardzo ciężko. Trzy ostatnie starcia zakończyły się zwycięstwami krakowian. W poprzednim sezonie przy Harcerskiej Garbarnia wygrała 2:1, a w rewanżu w Krakowie 3:1, z kolei w tym sezonie, w meczu rozegranym 15 września, ulegliśmy naszym niedzielnym rywalom 1:2. Honorowego gola dla GKS-u zdobył wówczas Krzysztof Gancarczyk w końcówce meczu.

Jastrzębianie po dwóch remisach z rzędu na trudnych terenach w Olsztynie i Niecieczy z pewnością chcą przełamać złą passę i zwyciężyć pierwszy raz od 2 marca. Ewentualna wygrana dałaby nam dorobek punktowy w postaci 37 punktów, i jak pokazują poprzednie sezony, do zapewnienia sobie utrzymania zostałby zaledwie mały krok. Z pewnością nasz zespół jest faworytem, jednak nie można lekceważyć rywala i podejść do niego z pełną koncentracją, bo tylko to da nam zwycięstwo.

Garbarnia Kraków
Miejsce w tabeli: 18
Punkty: 20
Bilans: 5 zwycięstw, 5 remisów, 16 porażek
Bramki: 18-47
Bilans u siebie: 2 zwycięstwa, 2 remisy, 9 porażek
Bramki u siebie: 9-22
Najlepszy strzelec: Tomasz Ogar – 4
Ostatnie trzy mecze: Porażka (Raków), remis (Wigry), zwycięstwo (Sandecja)

GKS Jastrzębie
Miejsce w tabeli:
Punkty: 34
Bilans: 8 zwycięstw, 10 remisów, 8 porażek
Bramki: 29-32
Bilans na wyjeździe: 4 zwycięstwa, 6 remisów, 3 porażki
Bramki na wyjeździe: 13-13
Najlepszy strzelec: Kamil Szymura – 7
Ostatnie trzy mecze: Remis (Termalica), remis (Stomil), porażka (GKS Katowice)

Kurs w Fortuna na to, że do przerwy będzie remis, a w całym meczu wygra GKS Jastrzębie, wynosi 5.1.

  1. kolejka Fortuna 1 Ligi
    Garbarnia Kraków – GKS Jastrzębie
    Niedziela, 7 kwietnia, godz. 15:00, Stadion Miejski im. Henryka Reymana w Krakowie

Wszystkie spotkania Fortuna 1 Ligi możesz obstawiać na efortuna.pl.

„Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.”

Źródło: GKS Jastrzębie

Komentarze są wyłączone.